Nauka

tematyczny blog internetowy!

Posted by admin | December - 15 - 2018 | Comments Off on Żwirki dla kociaków
Żwirki dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kociaków
W każdym mieszkaniu, gdzie żyje kociak, powinien znaleźć się także specjalistyczny żwirek różnego typu. Koty przecież wypróżniają się w żwirku, dlatego opieka nad nimi jest wygodniejsza niż w przypadku psa. W kuwetce musi być przechowywana odpowiednia substancja, która będzie miała za zadanie absorbować to, co oddaje kot. Niegdyś posiadacze kotów wysypywali kuwety takimi mieszaninami jak wióry, piasek lub odpadki makulaturowe. Okazuje się, że są to substancje, które powodują, iż czyszczenie i opróżnianie są mocno niekomfortowe, a w dodatku nie absorbują brzydkiej woni i nie utwardzają się. A nasz pupil raczej nie będzie chciał załatwić się w brudnej kuwecie – zdarza się, iż wybiera sobie inne czyściutkie miejsce. Z tego powodu odpowiednie wypełnienie toaletki to priorytetowa kwestia nie tylko dla kotka, lecz także dla posiadacza, który ma trudnić się sprzątaniem. Aktualnie stosowanie takich materiałów jak trociny lub papiery nie są już popularne, gdyż sklepy dla zwierząt dostarczają bardzo wygodne wyjście, tj. żwirek dla kota.
Właściciele zwierzaków mają wielki wybór żwirków do kuwetek. Najistotniejszą cechą żwirku dla kota jest wchłanianie zapachu a także zbrylanie się, dzięki czemu możemy w bezproblemowy sposób opróżnić kuwetkę. W serwisach zoologicznych na ogół można uzyskać nawet kilka typów żwirków. Zazwyczaj można sklasyfikować żwirki na poniższe grupy: żwirki silikonowe, żwirki drewniane oraz żwirki bentonitowe.
Każdziutki z podanych żwirków posiada odmienne własności i to od ciebie zależy, na który się nastawi. Wybierając podłoże zbrylające , należałoby wziąć pod rozwagę ich walory i minusy.
Żwir silikonowy wykonany jest z substancji nazywanym piaskowiec. Odznacza się tym, że szybko absorbuje mocz i gromadzi go na zawsze. Świetnie eliminuje aromaty, a wtedy nie ma potrzeby codziennego czyszczenia kuwetki. Wadą żwirku silikonowego jest fakt, że po pewnym czasie nabiera żółtawego odcienia, co może wyglądać raczej nieelegancko – dlatego warto jest wykorzystywać go w toaletkach zamkniętych.
Podkład z włókien drewnianych okazuje się skuteczny i znakomicie pochłania niechcianą woń. Inną mocną stroną takiego żwirku dla kota jest możliwość spłukania go do kanalizacji (ale raczej w drobnych ilościach). Zazwyczaj tego rodzaju podkład może być bardzo rozdrobniony lekki, przypominający wiórki, dlatego, bywa że roznosi się po pokojach na kocich nóżkach.
bentonit to raczej modny typ żwirku, który zbryla się w grudki, dlatego czyszczenie po kocie przebiega niezwykle dynamicznie. Można bentonitowy żwirek zamówić w promocyjnych kosztach. Idealnie pochłaniają brzydką woń. Nie można jednak usuwać go w kanalizacji, gdyż może skutkować to zakorkowaniem. Posiadacze zazwyczaj wsypują grudki do worka na śmieci i wyrzucają do śmieci.
Dobrze jest zainwestować w odpowiedni żwirek dla kotka, ponieważ na prawdę upraszcza to taką opiekę nad kotkiem. Zagwarantowanie komfortowej toalety kotu to rola posiadacza, warto jest przejrzeć rozwiązania, które prezentują obecnie producenci.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html

Comments are closed.